מערכת הנשימה אצל ילדים
ילד הוא לא מבוגר קטן, הגוף שלו הוא גוף בהתלמדות. מערכת החיסון, מערכת הנשימה, מתמודדים כל יוםעם דברים חדשים, התמודדות שאני ההורים גם עברנו כילדים. אצל כל ילד ישנה נקודת חולשה, אצל חלקם זוהי מערכת העיכול, אצל חלק אלו האזניים מערכת הנשימה ועוד. במצב של התמודדות של הגוף עם מחלה, נקודת החולשה היא זאת שתותקף, לפעמים באופן קבוע.
הגוף מייצר ליחה באופן טבעי, אם כדי להתמודד ולהטביע בה מזיקים ואם כתוצר פסולת.

בגוף מבוגר, מערכת הנשימה יודעת איך להפטר מאותה ליחה, אך הגוף הצעיר רק לומד איך להתמודד עמה.

ישנן מספר דרכים שאני יכולים להקל על בעיות נשימה אצל ילדים. 
דרכים טבעיות להקלה על בעיות בדרכי הנשימה אצל ילדים
(אם תקראו עד סוף הדף, תקבלו מתנה)


הטיפול הניתן לילדים היום על ידי הרפואה המודרנית כולל תרופות אשר מרחיבות את דרכי הנשימה המלאות ליחה ותרופות אשר מונעות זמנית יצירת ליחה. תרופות אלו מקלות על הנשימה ואף יכולות להציל חיים והפסקתן יהיה בלתי אחראי. יחדד עם זאת, בטיפול מתאים, לאורך זמן, ניתן לרווח בין ההתקפים ואף, בהמלצת רופא, להפחית את התרופות עד להפסקתן לחלוטין

אז מה אפשר לעשות כדי להקל על הילדים?


שינוי אורח חיים בצורה הדרגתית ומושכלת: ליחה היא גורם ראשי לבעיות הנשימה למניהן, שינוי תזונתי מותאם למצב ולטעם הילד יכול להקל על הווצרות הליחה. כאשר הילד נתקף באלרגיה או מחלה, הליחה מצטברת במערכת הנשימה, יוצרת עומס ומקשה על הנשימה. הליחה יכולה להצטבר גם בקנה הנשימה וליצור היצרות וצפצופי נשימה. אצל ילדים, אשר מערכת הנשימה אצלהם לא יודעת להתמודד עם כמות ליחה גדולה, ההדרדרות יכולה להיות מהירה מאד. הריאות קטנות וכמות קטנה של ליחה יכולה למלא אותן.
מומלץ להפחית במזונות המייצרים ליחה בגוף כגון מוצרי חלב, ממתקים וסוכר, פירות כמו בננה ותפוזים, מזון מעובד וחטיפים. ניתן למצוא תחליף לכל מוצר ומומלץ לעשות את השינוי בהדרגה כדי לתת לילד ולנו להתרגל לשינוי התזונתי.

מוצרי חלב הם נושא שנוי במחלוקת, על פי נסיוני הם גורמים לבעיות ליחה מרובות אך לא לכל אחד, ניתן לעשות הפסקה קצובה של מספר שבועות ולבחון אם יש שינוי וכמובן למצוא תחליפים בהתייעצות עם מטפל או תזונאי.

שלוש דרכים לטיפול ומניעה של בעיות בדרכי הנשימה

גורמים אלרגניים בבית:

בהרבה מקרים של בעיות נשימה יש טריגר של אלרגיה. ישנם סוגים שונים של מרכיבים אלרגניים כמו אבק, קרדית אבק הבית, פרוות חיות, עובש, עשן סיגריות, פריחה של עצים ופרחים באזור ועוד. מומלץ לאוורר את החדר של הילד והבית בכלל, לנקות את החדר מאבק באופן תדיר, לדאוג לטפל בנזילות ומוקדי עובש וטחב במהירות, מקרים כאלו משפיעים מאד על מערכת הנשימה, לשאוב טוב את המיטה של הילד ולאוורר את הכרית והשמיכה למניעת הצטברות של קרדית אבק הבית. מומלץ לקנות מגן למזרן ולכרית.
להורים מעשנים מומלץ להחליף חולצה, לשטוף היטב פנים וידיים לפני שניגשים לילד, חלקיקי העשן נדבקים אליכם ולבגדים בכמות גדולה וגם אם הילד לא לידכם כשאתם מעשנים, הקרבה אליכם לאחר מכן פוגעת באותה מידה.
רפואה סינית
בהסתכלות הפילוסופיה הסינית, בעיות נשימה בכלל ואצל ילדים בפרט נובעות מכמה סיבות ובעיקרן חולשה של מערכת העיכול והנשימה. הילד נולד עם מערכת לא מנוסה והרבה פעמים לגוף קשה לעמוד בקצב הגדילה והעומס הנוצר של ליחה מכביד ומקשה לגוף להתמודד.
טיפול ברפואה סינית בילדים לא כולל שימוש במחטים ומאד יעיל בניקוי הגוף מליחה, חיזוק מערכות הנשימה, העיכול והחיסון ויעיל בהכנת הילד הלאה לשנים הבאות.

התקפי שיעול, אסטמה ומחלות חוזרות הם לא כורח המציאות, ניתן לחזק את הילד במספר טיפולים בודדים ולמנוע הישנות מצבים כאלו.
תהיה ירידה בכמות ההתקפים וההתקפים יהיו קלים עד להיעלמותם. ירידה בשימוש בתרופות ובימי חופש ומחלה.
ולמתנה-
איך לטפל בצורה טבעית קלה ויעילה בבעיות נשימה אקוטיות אצל תינוקות וילדים
אזהרה - הורדת כרטיס זה יקל עליך ויוריד ממך דאגות!!!

לחץ/י על התמונה כדי להגדיל
להנחיות נוספות ומפורטות יותר ניתן להוריד בחינם את המדריך הממוקד לטיפול ביתי, טבעי ויעיל בתינוקות וילדים כאן .

בניית אתרים - טואול